PMR free articles available in pdf format contain expert market analyses, forecasts and commentaries on the following sectors:

Free articles

Construction

 • Czech Republic logged double-figure growth in building construction in 2017February 2018

  It is estimated that investment inflow rebounded in 2017, chiefly in building construction activity, boosting construction output by almost 4% year on year. Residential construction is estimated to have experienced a higher year-on-year increase than that of non-residential construction: 18%, as opposed to 13%.
 • PMR Budownictwo: rosnący optymizm nie przesłania firmom nadchodzących zagrożeńDecember 2017

  Jednak poprawa sytuacji w branży budowlanej nie oznacza, że nie boryka się ona z żadnymi problemami. Dostrzegając niewątpliwe przyspieszenie w ogłaszaniu przetargów kolejowych, kontynuację doskonałej passy w segmencie mieszkaniowym oraz dobrą kondycję sektora komercyjnego, uczestnicy forum zastanawiali się także nad tym, jak spiętrzenie robót w…
more articles

Retail & FMCG

 • INFOGRAFIKA: Handel detaliczny artykułami DIY w Polsce 2018May 2018

  Rynek artykułów DIY w ostatnich dwóch latach odnotowywał bardzo wysokie dynamiki wzrostu. Oprócz tego na rynku tym widać kolejny etap konsolidacji. Upadłość Praktikera pokazuje, że duże miasta są zawładnięte przez największe sieci z artykułami DIY jak Castorama, Leroy Merlin czy OBI, które w sumie odpowiadają…
 • Kolejny dobry rok dla artykułów DIY w Polsce – wzrost rynku o ponad 5% w 2017 r.May 2018

  Rekordy na rynku budownictwa mieszkalnego, a także remonty pozytywnie wpłynęły na całkowity rynek artykułów DIY w Polsce, który wzrósł o 5,2% do 54,6 mld zł, jak wynika z danych pochodzących z ostatniego raportu PMR Rynek artykułów DIY w Polsce 2018. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2018-2023.
more articles

Pharma & healthcare

 • INFOGRAFIKA: Rynek usług dentystycznych w Polsce w 2018April 2018

  Infografika prezentuje polski rynek usług dentystycznych w 2018 roku. Według ostatecznego planu finansowego NFZ, w 2017 r. wydatki na opiekę dentystyczną wzrosły pierwszy raz od 2012 r. więcej niż 1%.
 • Rynek usług dentystycznych w Polsce wart 10 mld zł April 2018

  Według szacunków PMR przedstawionych w najnowszym raporcie PMR raport „Rynek usług dentystycznych w Polsce 2018. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2018-2023”, w 2017 r. rynek usług dentystycznych w Polsce osiągnął wartość 9,6 mld zł.
more articles

IT & telecoms

 • Rynek usług IT ponownie na plusieApril 2018

  Ubiegłoroczny wzrost na rynku usług należy w całości przypisywać dobrej sytuacji w segmencie przedsiębiorstw prywatnych, które chętniej niż w poprzednich latach inwestują w IT. Firmy IT koncentrujące się na rynku zamówień publicznych napotykały w ubiegłym roku dalsze problemy.
 • INFOGRAFIKA: Rynek usług outsourcingowych w Polsce dynamicznie rośnieApril 2018

  Rynek usług outsourcingowych jest segmentem rynku usług IT w Polsce, który w ostatnich latach cechuje najwyższa dynamika wzrostu. W 2017 r.
more articles

Free e-letters