Free analysis: IT & telecoms

Page:
 • IT pay rising fastest outside WarsawSeptember 2018

  Wage pressures continue to build in Poland’s IT sector, as growing demand for manpower outstrips limited supply. Salaries in IT are more than twice the national average and rising at an accelerating pace. Working in Warsaw still pays the best, but IT professionals in other cities are seeing quicker growth in pay.
 • INFOGRAFIKA: Rynek pracy i struktura wynagrodzeń IT w Polsce 2018September 2018

  Zarobki pracowników IT są dwukrotnie wyższe niż w całej gospodarce. W 2017 r. szacowana mediana miesięcznych wynagrodzeń IT w Polsce wyniosła 10 359 zł brutto.2. Facts & figures/Market data2.
 • Pensje w polskiej branży IT dwuipółkrotnie wyższe niż w całej gospodarce September 2018

  Specjalista IT jest jednym z najlepiej opłacanych zawodów na polskim rynku pracy. W warunkach postępującej cyfryzacji rodzimej gospodarki w połączeniu z korzystną sytuacją makroekonomiczną kraju i bardzo wysokim poziomem kompetencji polskich specjalistów IT rośnie popyt na ich usługi. Równolegle wyraźnie ograniczona podaż informatyków zwiększa presję…
 • VOD bardziej komplementarny niż substytucyjny wobec usług płatnej telewizji w PolsceJune 2018

  Płatna telewizja ma w Polsce ugruntowaną pozycję. W najbliższych latach presja ze strony serwisów VOD/OTT będzie wzrastać, ale usługi tego typu będą stanowić bardziej uzupełnienie i rozszerzenie oferty dostępnej na rynku, a nie czysty substytut klasycznych usług telewizyjnych.
 • INFOGRAFIKA: Przychody operatorów płatnej TV w Polsce nadal stabilneJune 2018

  Wartość rynku płatnej telewizji w Polsce w 2017 r. osiągnęła poziom 5,9 mld zł. W wymiarze finansowym sytuacja na rynku uległa więc względnej stabilizacji po czterech latach spadków.
 • INFOGRAFIKA: Rynek płatnej telewizji i VOD w Polsce 2018June 2018

  Wartość rynku płatnej telewizji w Polsce w 2017 r. osiągnęła poziom 5,9 mld zł. W wymiarze finansowym sytuacja na rynku uległa więc względnej stabilizacji po czterech latach spadków.
 • INFOGRAFIKA: Rynek mobilnego internetu i usług dodanych (VAS) w Polsce 2018.June 2018

  Jednym z wniosków płynących z najnowszego raportu PMR "Rynek mobilnego internetu i usług dodanych w Polsce 2018. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2018-2023" jest to, że rozwiązanie direct billing stwarza realną szansę na dalszą, mocną pozycję operatorów komórkowych w rynku mikrotransakcji w warunkach…
 • Trwa dobra koniunktura na rynku mobilnego internetu i usług dodanych w PolsceJune 2018

  Wartość polskiego rynku mobilnego internetu i mobilnych usług dodanych (VAS) w 2017 r. wzrosła o ponad 7%, do poziomu 6,9 mld zł. Transmisja danych odpowiada już za jedna piąta przychodów operatorów komórkowych.
 • Płatności direct billing równoważą straty operatorów na rynku SMS premiumJune 2018

  Jednym z wniosków płynących z najnowszego raportu PMR „Rynek mobilnego internetu i usług dodanych w Polsce 2018. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2018-2023” jest to, że rozwiązanie direct billing stwarza realną szansę na dalszą, mocną pozycję operatorów komórkowych w rynku mikrotransakcji w warunkach…
 • Rynek usług IT ponownie na plusieApril 2018

  Ubiegłoroczny wzrost na rynku usług należy w całości przypisywać dobrej sytuacji w segmencie przedsiębiorstw prywatnych, które chętniej niż w poprzednich latach inwestują w IT. Firmy IT koncentrujące się na rynku zamówień publicznych napotykały w ubiegłym roku dalsze problemy.
Page:

Free e-letters